שיחה ההאקר Emad
11 באוגוסט 2012 – 21:50 | 31 תגובות

קבוצת ההאקרים הפועלת תחת שמו של אימעד מורניה, RememberEmad, ופרסמה כי פרצה לשרתי חברת ההוסטינג WebGate, פרסמה היום קובץ נוסף ובו כ-500 פרטים נוספים ובהם שמות משתמש וסיסמאות של אתרים שאוחסנו ב-WebGate. נראה כי העימות בן קבוצת …

המשך קריאה »
geek

חנון זה מגניב. תרבות החיים האינטרנטית-טכנולוגית-גאדג'טית. הדברים שמבדילים את הנערים מהגברים.

הרשת

סיפורים מהרשת, בעיקר זו הישראלית. מה קורה, מי קורה ולמה קורה.

וורדפרס

בעיקר תבניות מתורגמות לעברית ולפעמים דברים שקשורים לבלוגים ובלוגרים.

מערכות ניהול תוכן

על מערכות ניהול תוכן באינטרנט, בעיקר חינמיות ובעיקר בעברית. כלים לבניית אתרים, פורומים, גלריות ועוד.

פלטפורמות חברתיות

על רשתות חברתיות, כלים לבניית רשתות ופלטפורמות חברתיות וכל מה מכונה web 2.0

ראשי » בניית אתרים, וורדפרס

אתר עמוד אחד בוורדפרס – הרצאה בוורדקמפ 2011

מאת Erez Wolf בתאריך 2 בספטמבר 2011 – 14:0012 תגובות

כנס WordPress, וורדקמפ 2011, יתקיים ב-12 בספטמבר בירושלים. בכנס לצד מרצים מצויינים, אעביר גם אני הרצאה (שהולכת להיות מאד טכנית). מקווה לראות אתכם שם (לכו להרשם)

WordCamp2011

אתרי עמוד אחד

טרנד מאד נפוץ כיום בבניית אתרים, הוא אתר של דף אחד, one page site, כאשר קיימת גלילה פנימית בין האיזורים השונים בעמוד (דוגמאות: 1, 2, 3). השראה לאתרים מוצלחים אפשר לקבל באתר onepagelove.com, שמציג אתרי דף בודד מעוצבים ביותר (בדרך כלל מעוצבים ביותר מדי).

אתר עמוד אחד בוורדפרס

ההרצאה שאעביר  בכנס וורדקמפ הקרוב, תהיה סוג של סדנה בה אדגים צעד אחד צעד שינוי והתאמה של תבנית ברירת המחדל, twenty eleven, ואהפוך אותה לאתר של עמוד אחד עם גלילה פנימית. את הדוגמה לתוצאה הסופית אפשר לראות כאן.

אתר עמוד אחד – טוב או רע לקידום אתרים?

מעבר לטרנד העיצובי (בעיקר לסוג של עמודי נחיתה ולאתרי פורטפוליו), האם גם קיים יתרון מבחינת SEO (ושימושיות) לאתרי עמוד אחד? לדעתי אם פורטים את היתרונות והחסרונות, בסיכום אתר בעל מספר עמודים יהיה נוח וקל יותר לקידום במנועי החיפוש.

יתרונות SEO לאתר עמוד אחד

  • כל התכנים בעמוד הראשי, שמקבל יותר "כוח" ממנועי החיפוש מאשר הדפים הפנימיים.
  • באתרי עמוד אחד, שאינם מכילים גלילה או תפריט פנימי – הגולש נחשף לכל תכני האתר ללא צורך ב'קליק'. הרי בכל 'קליק' קיים אחוז נטישה די גבוה של גולשים שהגיעו לדף הבית ולא ממשיכים הלאה לדפים פנימיים.
  • סריקת האתר על ידי מנוע החיפוש קלה יותר, אין דפים פנימיים שעולים לא להסרק על ידי מנוע החיפוש.

יתרונות SEO לאתר עם מספר עמודים

  • באתר עמוד אחד קיים meta title אחד ו-meta description אחד, אשר אמורים לספק מידע כללי מספיק על כל התכנים באתר. באתר עם מספר עמודים ניתן לקדם באופן ספציפי כל תוכן בנפרד ובצורה מדוייקת יותר.
  • כל עמוד ממוקד יותר מבחינת תוכן.
  • קישורים פנימיים ו- link juice יכולים לקדם דפים פנימיים ואף לחזק את דף הבית.
  • באתר עמוד אחד, אם הגלילה והסתרת תכנים נעשית בצורה לא מספקת, חלק מהתכנים לא יחשפו בפני מנוע החיפוש או שמנוע החיפוש עלול לחשוב כי נעשה ניסיון לא "חוקי" ועלול להעניש את האתר.
  • ההתמצאות באתר עמוד אחד עלולה להיות לא ברורה ומובנת לחלק מהגולשים.
  • באתר עמוד אחד הגולש ממתין פחות זמן לעליה של תכנים (אין מעבר של רענון בין דפים) אולם הדף עצמו שוקל יותר (כל התכנים והמדיה נמצאים באותו הדף) כך שמבחינת מנוע החיפוש טיעינת הדף תקח זמן רב יותר.

יכול להיות שיש דברים שאני לא רואה והמגיבים יוכלו להעשיר בדעתם הכנראה יותר מקצועית מזו שלי. בכל מקרה, אני מרגיש שעדיף לקדם אתר עם מספר עמודים.

כאמור, בכנס וורדקמפ אציג מימוש של אתר כזה באמצעות האקינג לתבנית הדיפולט של וורדפרס. הגלילה נעשית באמצעות הסקריפט jQuery ScrollTo, בהשראת הפוסט Coding a CSS3 & HTML5 One-Page Website Template ואת היישום על וורדפרס. תודה לחנית על הטיפים ולדניאל על jQuery plugin שיצר במיוחד להתאמה של גלילה אופקית ב-RTL (על כך בפוסט נפרד שיעסוק באתרי עמוד אחד בעברית עם גלילה אופקית מימין לשמאל).иконииконописikoniсвети георгиikoni

קרא פוסטים נוספים בנושא זה:

שתף את הפוסט בטוויטר

12 תגובות »

הוסף תגובה!

עליך להיות מחובר כדי להוסיף תגובה.

127 queries in 0.263 seconds.