שיחה ההאקר Emad
11 באוגוסט 2012 – 21:50 | 31 תגובות

קבוצת ההאקרים הפועלת תחת שמו של אימעד מורניה, RememberEmad, ופרסמה כי פרצה לשרתי חברת ההוסטינג WebGate, פרסמה היום קובץ נוסף ובו כ-500 פרטים נוספים ובהם שמות משתמש וסיסמאות של אתרים שאוחסנו ב-WebGate. נראה כי העימות בן קבוצת …

המשך קריאה »
geek

חנון זה מגניב. תרבות החיים האינטרנטית-טכנולוגית-גאדג'טית. הדברים שמבדילים את הנערים מהגברים.

הרשת

סיפורים מהרשת, בעיקר זו הישראלית. מה קורה, מי קורה ולמה קורה.

וורדפרס

בעיקר תבניות מתורגמות לעברית ולפעמים דברים שקשורים לבלוגים ובלוגרים.

מערכות ניהול תוכן

על מערכות ניהול תוכן באינטרנט, בעיקר חינמיות ובעיקר בעברית. כלים לבניית אתרים, פורומים, גלריות ועוד.

פלטפורמות חברתיות

על רשתות חברתיות, כלים לבניית רשתות ופלטפורמות חברתיות וכל מה מכונה web 2.0

ראשי » geek, הסיפור המרכזי, הרשת

שיחה ההאקר Emad

מאת Erez Wolf בתאריך 11 באוגוסט 2012 – 21:5031 תגובות

קבוצת ההאקרים הפועלת תחת שמו של אימעד מורניה, RememberEmad, ופרסמה כי פרצה לשרתי חברת ההוסטינג WebGate, פרסמה היום קובץ נוסף ובו כ-500 פרטים נוספים ובהם שמות משתמש וסיסמאות של אתרים שאוחסנו ב-WebGate. נראה כי העימות בן קבוצת ההאקרים לוובגייט עבר למישור אישי. התגובות של וובגייט הרגיזו (מאד) את קבוצת ההאקרים ובנוסף לקובץ הנתונים הם פרסמו היום קטעי וידאו ביוטיוב לגביהם הם מציינים:

וובגייט טענו שפרצנו רק לשרת אחד. הנה קטעי וידאו המראים איך אנו נכנסים לשרתיהם, וכיצד אנו מוחקים את כל השרתים הווירטואליים ביחד עם הגיבויים. עדיף שהם יפסיקו לשקר ללקוחותיהם.

טעות שלי

בפוסט קודם שיערתי לגבי מי עומד מאחרי הפריצות וקישרתי אל זהות של האקר איראני. כנראה שטעיתי במסקנות, אך אני עומד בלב שלם מאחרי העובדות בתהליך ה"תחקור" שביצעתי וגם עדיין לא משוכנע לגמרי שאין שום קשר בין אותו האקר לקבוצה. אפשר לקרוא את דברי מחלקת הסייבר והתקיפה בחברת הייעוץ אבנת שבחנה מי הם קבוצת rememberemad  (הנה אתר רנדומלי מתוך המון אתרים שפרסמו בדיוק את אותו טקסט של חברת אבנת שהופץ אליהם).

אתר  הקבוצה rememberemad

אתר הקבוצה rememberemad

ומה הם עצמם טוענים?

בעקבות הפוסט שכתבתי, הם היו הראשונים להתייחס אלי ומכאן כבר הזדמן לי להציג להם שאלות.

האיש שעומד בפרונט ומתנסח באנגלית מעולה גם מאד קומוניקטיבי ומנומס (אם הייתי צריך להמר, הייתי אומר לבנוני נוצרי…?),. אלו דברים שכתב בהתכתבות ביננו וכתשובה לשאלותיי, אם למישהו מפריע שאני נותן במה להצגת דעותיו, שלא יקרא:

ארצה לציין שאיננו מבקשים לפגוע באזרחים חפים מפשע, עם זאת כאשר אנו פוגעים במטרה המכילה בסיס נתונים גדול, איננו יכולים להבטיח שהלקוחות לא יפגעו.

עלי גם להזכיר שאנו קבוצה, לא אדם יחיד, בה חברים ממדינות שונות, יש לנו חברים מלבנון, ערב הסעודית, סוריה וגם ערבים ישראלים. אנו מזמינים כל מי שמחפש צדק עולמי וכבוד האדם מכל אומה ומכל דת להצטרף אלינו ולעזור לנו.

(בתשובה לשאלתי האם הם פועלים במטרה לנקום את עימאד מורניה או פשוט מתכוונים לפגוע בכל ישראלי/יהודים)

לגבי שאלתך, אנו לא שונאים יהודים. חיינו לצד יהודים במדינותינו בשלום ומעולם לא היו לנו קונפליקטים איתם. מוסלמים, נוצרים ויהודים, כולם סוגדים לאותו האלוהים. אבל יש להבדיל בין יהודים ובין ציונים. אנו מאמינים שבציונות מושרשים פאשיזם ואפליה. איננו יכולים לקבל את העובדה כי קבוצה קטנה של פאשיסטים, יפשטו על אדמותינו, יכבשו אותן וימנעו מאיתנו ומאחינו זכויות בסיסיות, יהרגו אותם, יזרעו טירור ופחד ויראו הכל הפעולות האלו כדרך תקינה. כל עוד ציונים יאמינו שהם היחידים בעלי הזכות לחיות בפלסטין ולשלוט בה, אנו נראה בהם ככובשים ומדכאים, ונלחם בהם בכל דרך אפשרית. אנו רואים באימד כסמל גלובלי של התנגדות כנגד כיבוש ודיכוי, וזו הסיבה שבחרנו בדמותו כסמל לפעילותנו.

(בתשובה לשאלתי האם הם קוראים עברית והאם יש אתרים טכנולוגים בעברית שהם קוראים)

אני עצמי לא שולט היטב בעברית, אולם חלק מאיתנו הנה ישראלים ובדרך כלל הם מכוונים אותנו למאמנים בעברית ועוזרים לנו לקרוא ולהבין אותם.

(בתשובה לשאלתי מה עמדתם לגבי העימות בסוריה, באיזה צד הם)

אנחנו סורים נאמנים. איננו מאמינים בעימות הנוכחי של המליציות המזוינות עם הצבא שלמעשה מצייג את העם הסורי. למעשה, הם ברובם הובאו לסוריה ממדינות אחרות דרך ירדן וטורקיה ונתמכים עלידי ארצות הברית ובנות בריתה. לא באמת אכפת להם מאנשים חפים מפשע, צדק או דמוקרטיה. מה שחשוב לארצות הברית הן תנועות התנגדות באיזורנו, לארצות הברית או אירופה לא באמת יהיה אכפת מי ידאג לאנשי סוריה. כמובן שהממשלה הסורית אינה מושלמת ואנו מאמנים שנדרשות רפורמות שיבוצעות בדרכים חוקיות ולא תוקפניות.

(בתשובה לשאלתי האם הם חוששים מהמוסד)

המממ, המוסד?! אנחנו חושבים שהמוסד מוכר היטב כמכונת תעמולההחזקה ומבצעים חסרי הרחמים ולא בשל היותו אירגון חכם ואינטליגנטי.  הם מנסים ליצור דימוי עצמי חזק באמצעות פעולות חסרות רחמים. אם המוסד היה באמת אירגון כל כך חכם, זה היה לוקח לו פחות מעשרים שנה לפגוע בעימאד. אפילו לאחר שעבר זמן רב, הם נאלצו להסתייע בכמעט כל מקור מערבי וגם מספר שירותי ביון ערבים, כדי להשלים את העבודה, אחרת הם היו נכשלים גם בפעם זו. לאחר שהם מסימים פעילות זרועות התעמולה שלהם מנסות ליצור סיפורים מסמרי שיער כדי לשכנע אנשים שהמוסד הוא בעצם אירגון חכם.

אני מניח שהעניין החם בדבריו היא העובדה שחברים בקבוצת ההאקרים ערבים ישראלים, מסוג הדברים שיכולים לספק חומר בעירה לכמה מקבוצות הימין המטומטמות בפייסבוק, כגון לוחמי ציון שלמעשה באופן משעשע כנראה לגמרי מסכימים עם התיאור של ההאקר (ארץ ישראל שלנו ורק לנו זכות עליה וכו')

אותי הפתיעה ההתנסחות בטקסט הפוליטי ומה שעולה מבין השורות:

  • פעם אחת הוא כותב "ערבים ישראלים" (ניסוח כשלעצמו מפתיע) ופעם אחת הוא מכנה אותם "ישראלים" (אפילו בצד שלנו יש רוב גדול שיתקשה בניסוח כזה).
  • האם הוא מדבר על דו קיום? נראה שכן.

אסיים בדעתי האישית:

אני נגד כל פעולה אלימה. אני לא מסכים אך יכול להבין מה עומד מאחורי רעיון של האקרים לפגוע במטרות ממשלתיות או צבאיות – אך בשום פנים לא מבין, לא מקבל וכועס מאד על פגיעה באנשים פרטיים. מי שפועל כך, לדעתי, רחוק מלפעול עבור צדק עולמי וכבוד האדם.геоложки проучваниясондажи за вода

קרא פוסטים נוספים בנושא זה:

שתף את הפוסט בטוויטר

31 תגובות »

הוסף תגובה!

עליך להיות מחובר כדי להוסיף תגובה.

121 queries in 0.235 seconds.