שיחה ההאקר Emad
11 באוגוסט 2012 – 21:50 | 31 תגובות

קבוצת ההאקרים הפועלת תחת שמו של אימעד מורניה, RememberEmad, ופרסמה כי פרצה לשרתי חברת ההוסטינג WebGate, פרסמה היום קובץ נוסף ובו כ-500 פרטים נוספים ובהם שמות משתמש וסיסמאות של אתרים שאוחסנו ב-WebGate. נראה כי העימות בן קבוצת …

המשך קריאה »
geek

חנון זה מגניב. תרבות החיים האינטרנטית-טכנולוגית-גאדג'טית. הדברים שמבדילים את הנערים מהגברים.

הרשת

סיפורים מהרשת, בעיקר זו הישראלית. מה קורה, מי קורה ולמה קורה.

וורדפרס

בעיקר תבניות מתורגמות לעברית ולפעמים דברים שקשורים לבלוגים ובלוגרים.

מערכות ניהול תוכן

על מערכות ניהול תוכן באינטרנט, בעיקר חינמיות ובעיקר בעברית. כלים לבניית אתרים, פורומים, גלריות ועוד.

פלטפורמות חברתיות

על רשתות חברתיות, כלים לבניית רשתות ופלטפורמות חברתיות וכל מה מכונה web 2.0

ראשי » בניית אתרים, וורדפרס, מערכות ניהול תוכן

BuddyPress בעברית – להקים רשת חברתית מבוססת וורדפרס

מאת Erez Wolf בתאריך 19 באוקטובר 2010 – 8:2929 תגובות

לפני 4 שנים החיפוש החם ביותר שהוביל לבלוג הזה היה אחר מערכות לבניית רשת חברתית, זה היה בדיוק אחרי עליית קפה דה מרקר ולקראת הפריצה של פייסבוק בקהל הישראלי הרחב, דקס מחוברים ושוקס היו כבר בסביבה ורבים חשבו ש"מה הבעיה, נמצא משהו בקוד פתוח ונקים רשת מצליחה לנישה כלשהיא ואת הכסף הגדול נעשה מפנטזיה כלשהיא". עברו פה בבלוג כמה מערכות בקוד פתוח שהתיימרו לאפשר להקים רשת חברתית, מפתיעה אותי הכמות של מערכות שסקרתי או הזכרתי או תרגמתי כאן בשלוש שנים האחרונות: SocialEngine, Insoshi, Ning, phpIzabi, Dolphin, osDate, Elgg, Snapp ועוד כמה לא חינמיות.

BuddyPress

BudyPress היא מערכת חינמית בקוד פתוח המאפשרת להקים אתר רשת חברתית. באדיפרס למעשה מבוססת על WordPress MU  עם תבניות ייעודיות וחבילת תוספים שהופכות את וורדפרס לרשת חברתית (ואפשר גם עם תבנית וורדפרס רגילה…). דוגמא לאתר מרשים מבוסס BudyPress בעברית הוא 70 פנים (אתר רשת חברתית ליהדות פלורליסטית מטעם אורט ישראל שמיד יורחב עלי). דוגמאות נוספות וnאד מרשימות (לא בעברית) אפשר לראות כאן וכאן וכאן וכאן.

BudyPress - רשת חברתית מבוססת וורדפרס

BudyPress - רשת חברתית מבוססת וורדפרס

צוות הטכנולוגיות של אורט (פגשתי אותם והם נחמדים) הוא גוף פעיל ביותר שנמצא בחזית הטכנולוגיה ומפעיל מערכות רבות בקוד פתוח. לאחרונה תירגם הצוות את BuddyPress לעברית והתרגום ואפשר להוריד את הגרסה המתורגמת של באדיפרס בעברית מכאן.

מספר על התרגום והתהליך, שרון גרינברג:

צוות טכנולוגיות האינטרנט של רשת אורט קיבל על עצמו משימה לפתח אתר לקידום מחשבה יהודית ושיעודד שיח משתמשים ומבקרים באתר. לצורך כך הצוות התחיל לבחון אלו פלטפורמות יכולות לספק תשתית טכנולוגית גם לתוכן וגם לאינטראקציה חברתית, כשלנגד עיניהם עמד הרצון לצמצם למינימום את הזמן הלמידה והפיתוח של הפלטפורמה. כיוון שבשנה האחרונה הצוות החל לפתח אתרים מבוססי וורדרפס, היה ברור שוורדפרס יכולה לענות על הצרכים מבחינת תשתית תוכן אבל לא על צרכי האינטראקציה החברתית. לכן, נטיית הלב הראשונה הייתה לבדוק האם קיים תוסף שמקנה לוורדפרס את הפיצ'רים החברתיים הרצויים (רישום משתמשים, שדות אישיים, בלוגים אישיים, לוח אישי, קבוצות, פורומים וכו'), והנה, הפיתרון נמצא באמצעות באדיפרס.

במקביל לשילוב של וורדפרס+באדיפרס הצוות בחן שתי פלטפורמות נוספות – אלגג (Elgg), שהיא רשת חברתית בקוד פתוח, וכליקיט3, שהיא מערכת לניהול תוכן שפיתח בעבר הצוות. הבחינה העלתה כי השילוב של וורדפרס עם באדיפרס מקבל נקודות זכות נוספות לאור העובדה שבחירה באלגג הייתה מצריכה לפתח אותו מבחינת ניהול תוכן בעוד שבחירה בכליקיט3 הייתה מצריכה לפתח אותו מבחינת אינטראקציה חברתית.

שבעים פנים - מבוסס באדיפרס בעברית

שבעים פנים - מבוסס באדיפרס בעברית

הצוות בדק אפשרות להוציא את הפרויקט לאחת ממחברות האינטרנט שבונות תבניות וורדפרס ב-99 דולר. כל החברות שקיבלו את העיצוב  החזירו אותו עם התנצלות כי אינן מסוגלות לעצב את התבנית. הצוות בדק חברות ישראליות  אך אלו בקשו הרבה כסף והרבה זמן. לבסוף החליטו באורט ללכת על פיתוח בתוך הבית. לטובת הנושא התגייסו שישה אנשי צוות עבדו על הקמת האתר – מנהל מוצר (יוני), מעצבת (רחלי) וארבע מתכנתות (יעל, צינה, לאה ויניב). הצוות סיים את הפרויקט בתוך פחות מ-10 ימי עבודה כולל QA ותיקונים.

עבודת הפיתוח של האתר על וורדפס הצריכה התייחסות לשני גורמים חדשים שלא היו מנת חלקם של פרויקטים קודמים. ראשית, פיתוח והתאמת תוספים חדשים לבאדיפרס כדוגמת ווידג'טים של איש השבוע, דיונים אחרונים בפורומים ופוסטים אחרונים בבלוגים. שנית, תרגום באדיפרס מאנגלית לעברית (התרגום זמין להורדה כאן).

לאחר שבועיים של עבודה, קצת לפני ראש השנה, האתר עלה לאוויר וכעת הוא נמצא בתקופת הרצה.

תודה לשרון ולצוות טכנולוגיות האינטרנט של אורט.

תרגום נוסף של באדיפרסס בעברית הוא של ארז (לא מכיר את הבחור), שאיני יכול לערוב לאיכותו אך נראה שגם שם נעשתה עבודה. בנוסף, ארז מציע תבניות מותאמות לעברית עבור BuddyPress.

קרא פוסטים נוספים בנושא זה:

שתף את הפוסט בטוויטר

29 תגובות »

הוסף תגובה!

עליך להיות מחובר כדי להוסיף תגובה.

128 queries in 0.298 seconds.