שיחה ההאקר Emad
11 באוגוסט 2012 – 21:50 | 31 תגובות

קבוצת ההאקרים הפועלת תחת שמו של אימעד מורניה, RememberEmad, ופרסמה כי פרצה לשרתי חברת ההוסטינג WebGate, פרסמה היום קובץ נוסף ובו כ-500 פרטים נוספים ובהם שמות משתמש וסיסמאות של אתרים שאוחסנו ב-WebGate. נראה כי העימות בן קבוצת …

המשך קריאה »
geek

חנון זה מגניב. תרבות החיים האינטרנטית-טכנולוגית-גאדג'טית. הדברים שמבדילים את הנערים מהגברים.

הרשת

סיפורים מהרשת, בעיקר זו הישראלית. מה קורה, מי קורה ולמה קורה.

וורדפרס

בעיקר תבניות מתורגמות לעברית ולפעמים דברים שקשורים לבלוגים ובלוגרים.

מערכות ניהול תוכן

על מערכות ניהול תוכן באינטרנט, בעיקר חינמיות ובעיקר בעברית. כלים לבניית אתרים, פורומים, גלריות ועוד.

פלטפורמות חברתיות

על רשתות חברתיות, כלים לבניית רשתות ופלטפורמות חברתיות וכל מה מכונה web 2.0

ראשי » הרשת

אז יגאל, מה הבאת לנו הפעם?

מאת Erez Wolf בתאריך 5 בדצמבר 2007 – 2:452 תגובות

בשנת 1991 ליגאל שילון היתה פינה בתוכנית של גבי גזית בה הוא הביא סרטונים 'מטורפים' (בעיקר של אנשים נופלים למים). אז קראו לזה סרטוני וידאו ביתיים וזה הלך לא רע, בעיקר בשביל שילון. כיום, 16 שנים מאוחר יותר, יוטיוב מספקים אפשרות לכתבות, טורים ופינות שלא דורשים הרבה השקעה, על אוסף של סרטונים הזויים, שאין קשר בינם, בלי קונטקסט והתפתחות. סתם תופעה מוזרה.

כאשר מדווחים ומספרים על האינטרנט במדיום שהם לא האינטרנט עצמו (עיתונים, רדיו, טלויזיה), זה נעשה פעמים רבות בצורה רדודה, פשטנית, מאוחרת ועם נימה של הלם קל. זו גם בערך הדרך של Ynet לדווח על תרבות דיגיטלית וחיי אינטרנט שברוב המקרים, בעיני, היא שטחית ומשעממת (גם לאחר המעבר של אדר). אם איזו "דודה" אומרת לי 'קראתי באינטרנט…', אני מיד מבין, אה.. כנראה שגם ב-Ynet סוף סוף כתבו על זה.

יסלח לי יצחייק (שאולי קורא פה? כבר ראיתי אצלו במדור שני אתרים מיד אחרי שהוזכרו כאן), אבל לעשות מדור (עלו ברשת) שמעניק חשיפה מאד יפה לאתרים ישראלים ולבזבז שליש ממנו על "חדש ביוטיוב" זה לא קצת מיותר? באמת יש טעם בקישורים לסרטים אקראיים ביוטיוב? זה כל פעם מביך אותי מחדש כשאני מדלג מעל זה.

הנה משהו שבאמת יכול לגרום לתחושת אי נוחות – פינת האינטרנט, "הצינור", בתוכנית החדשה של אושרת קוטלר במוצ"ש. אנחנו הולכים לחנוך פינה חדשה שתביא מעלילות היו-טיוב, כאשר גיא לרר יחשוף את 'מסתורי הצינור', מספרת אושרת קוטלר בראיון לקראת התוכנית החדשה.
אין מגיש בטלוויזיה ירצה לפספס הזדמנות לגלגל עיניים ולהשחיל את הביטויים "תופעה/ת" ו"הזויים" ולדווח בחוסר דיוק על סרטונים ישנים מהאינטרנט.

אז כמובן שהשבוע, במקרה זיפזפתי דרך ערוץ 10 בדיוק כשהתחילה הפינה הזאת. גיא לרר מראה את "עיזבו את בריטני" וקובע שכריס קרוקר הוא סלב האינטרנט הראשון שחצה את גבולות האינטרנט והפך לסלבריטי גם מחוץ לגבולות האינטרנט (ואולי אחריו, בעקבות יוטיוב, יהיו עוד כאלו בעתיד).
וואי, איך זה עצבן אותי. האינטרנט התחיל במקום שבו תוכנית התחקירים/חדשות הזו התחילה לדווח עליו ועיזבו את בריטני זה חדשות חמות.

אני דווקא בעד להשתמש ביוטיוב כבסיס לתוכן. אבל לא בחוסר התמצאות ולא בצורה אקראית של הנה כמה סרטונים מטורפים. זה יכול להיות נכון ומענין אם מראים סרטונים שונים על נושא מסוים, או מראים אבולוציה של סרטונים, תגובות, טייקאופ, התכתבות, חיקויים.

הרבה מהסרטונים הופכים ל'תופעה' בגלל כל אלו – התגובות, החיקויים והקונטקסט. היה משמח אם פעם אחת יתנו בטלויזיה לאיש אינטרנט לדבר על נושאים כאלו בהתייחס אליהם כחלק מתרבות ויצירה במדיום חברתי ולא כתופעה של פריקים משעשעים ואם הזדמנות לשחזר את הפינה של סרטוני וידאו ביתיים מטורפים אצל גבי גזית.

קרא פוסטים נוספים בנושא זה:

שתף את הפוסט בטוויטר

2 תגובות »

  • מאת א"ז:

    אתה צודק במיליון אחוז, אבל זה לא מה שמטריד אותי. מה שיותר מטריד אותי אלו ההמלצות הכלכליות שנותנים ברבע לשמונה בערוץ שתיים, אני כל כך אוהב את התוכנית הזו אלא כאשר מראים כתבה בנושא אינטרנט שבה אני מבין בעיניים עצומות ואני רואה ושומע כמה שטויות אומרים, אני פתאום מתחיל לפקפק באמינות שאר הנושאים החשובים.

    לכן, כל פעם שאני קורא תחקיר מעמיק או ראיון עם מישהו אני לוקח אותו בערבון מוגבל כי ידוע שהם מעוותים לא מעט דברים

  • מאת Deniz:

    I don't even know what to say, this made things so much eaiers!

הוסף תגובה!

עליך להיות מחובר כדי להוסיף תגובה.

127 queries in 0.223 seconds.