שיחה ההאקר Emad
11 באוגוסט 2012 – 21:50 | 31 תגובות

קבוצת ההאקרים הפועלת תחת שמו של אימעד מורניה, RememberEmad, ופרסמה כי פרצה לשרתי חברת ההוסטינג WebGate, פרסמה היום קובץ נוסף ובו כ-500 פרטים נוספים ובהם שמות משתמש וסיסמאות של אתרים שאוחסנו ב-WebGate. נראה כי העימות בן קבוצת …

המשך קריאה »
geek

חנון זה מגניב. תרבות החיים האינטרנטית-טכנולוגית-גאדג'טית. הדברים שמבדילים את הנערים מהגברים.

הרשת

סיפורים מהרשת, בעיקר זו הישראלית. מה קורה, מי קורה ולמה קורה.

וורדפרס

בעיקר תבניות מתורגמות לעברית ולפעמים דברים שקשורים לבלוגים ובלוגרים.

מערכות ניהול תוכן

על מערכות ניהול תוכן באינטרנט, בעיקר חינמיות ובעיקר בעברית. כלים לבניית אתרים, פורומים, גלריות ועוד.

פלטפורמות חברתיות

על רשתות חברתיות, כלים לבניית רשתות ופלטפורמות חברתיות וכל מה מכונה web 2.0

ראשי » geek, הסיפור המרכזי, הרשת

ספאמר אחותך והמון קישורים

מאת Erez Wolf בתאריך 4 בספטמבר 2009 – 23:1516 תגובות
לפני שבוע השתתפתי בקמפיין שיווקי של סמסונג גלקסי בו הייתי צריך לפרסם הרבה טוויטים בחשבון הטוויטר שלי במשך 48 שעות ולסמן אותם בהאש תג של הקמפיין. בסוף הקמפיין זכיתי בטלפון. סבבה.
אני חייב להודות שהרגיז אותי שחבורה של אפסים ועוד כמה נלווים, שמעולם לא הועילו לאיש ברשת מלבד לעצמם קראו לי ספאמר. כאשר אני כותב בחשבון הטוויטר שלי ולא מתייג אף אחד, אני למעשה כותב לעצמי. מי שרוצה שיעקוב ויקרא אותי ומי שלא, שלא יתלונן שהתכנים שלי מפריעים לו, בוודאי לא אנשים שנאלצים לפתוח חשבון נוסף כי "החשבון האישי" שלהם בטוויטר נראה כמו פח זבל של זונות ופרסומות או כאלו שמועסקים באתר "מקצועי" שהוא בסך הכל בדיחה של פלטפורמת יח"צנות בלונדינית לסטארטאפים.

לפני שבוע כתבתי פוסט שכל מילה בו שהיא לא מילת חיבור, היתה מזכה אותי בתביעה מיאיר אולמרט.
אני לא חושש לפרסם את הפוסט, אבל סוף סוף נהיה קצת שקט מצד חבורתו וחבל יהיה לעורר שוב את הפסיכים האלו למתקפת משובטים נוספת. (אגב, אם מישהו שקשור לחברת finess140 מאיזו סיבה כלשהי ינסה להגיב כאן בבלוג בכל נושא – מראש אני מודיע שאני מוחק את התגובה שלו.)

אז במקום זה החלטתי לקחת את ה"ספאם" שפרסמתי במהלך אותן 48 שעות ולרכז אותו בפוסט אחד ארוך שיכול היה בקלות לשמש דור של מישל  בטורי Play וממתקים רבים.

אז על זה דיברתי במהלך 48 שעות:

נתחיל מקישורים לכלים ותכנים שימושיים

אם יש משהו שכדאי שתקחו אתכם מהפוסט הזה, זה תוסף מעולה לפיירפוקס עבור גוגל רידר, שמציג את התגובות לפוסטים. התגובות הן חלק מהפוסטים, אולם כשאנו קוראים את הפוסטים דרך הגוגל רידר אנו לא רואים את התגובות. תוסף זה מוסיף כפתור קטן מתחת לפוסט ברידר אשר אוסף ומציג את התגובות מתחת לפוסט. אני מיד התקנתי ומרוצה.

אני עצמי מקבל את רוב המידע שלי דרך קורא ה-RSS, למעשה לעיתים אני מחובר אליו יותר שעות ביום מאשר ליומן. יכול להיות נוח לקבל התראות דרך ה-RSS על ימי הולדת.

נכון שכשצופים ביוטיוב באמצעות פיירפוקס הוידאו נתקע? כך ניתן לתקן תקיעות בעת צפיה ביוטיוב בפיירפוקס ובכלל לשפר את איכות הצפיה בפלאש (אני לא בטוח שזה עבד אצלי)

צריכים להציג טקסט או דף תוכן באינטרנט? השירות הבא מאפשר יצירת דפי אינטרנט זמניים ואנונימיים.

יש לכם תוכנה שמותקנת על המחשב ואתם רוצים להתקין אותה מחדש ובשביל זה צריכים את המספר הסידורי או את הקוד שהזנתם עבורה? תוכנה חינמית תעזור לשחזור מספר סידורי או קוד של תוכנה שמותקנת על המחשב.

לא מספיק שצריך להתאים את עיצוב האתר לדפדפנים שונים, יש גם סיכוי טוב שהוא יתחרבש ברזולוציות מסך שונות. יש כלים שונים לבדיקות כאלו (למשל, תוסף לפיירפוקס) והנה גם אתר שמאפשר לך לבדוק כיצד נראה האתר שלך ברזולוציות שונות.

עכשיו כשאתה שלך מעוצב נכון לכל הרזולוציות צריך לוודא שהוא באויר. איך תדע שהוא פעיל? תוכל להשתמש בשירות ששולח התראה במייל אם אתר נופל.

תוסף לפיירפוקס About:me שמאפשר להציג באופן שונה את היסטוריית הגלישה שלך, להציג טרנדים בהתנהגות הגלישה והצפיה באתרים בגרפים ותצוגה ויזואלית.

יש הרבה אתרים שמאפשרים כיום להעלות תמונות ולהוסיף להם אפקטים בבחינת שילוב התמונה בתוך תמונה קיימת (למשל, התמונה שלך תוצג בתוך ידיעה בעיתון שמישהו קורא). הנה עוד אתר להוספת אפקטים טיפשיים לתמונות.

תמונות שנעשו באמצעות תוים (אותיות, מספרים וסימני פיסוק) תמיד היו בסביבה. האפליקציה הזאת היא למעשה מגרש חול עבור יצירות ASCII. מה שבאמת מרשים היא האפליקציה עצמה, לכאורה פשוט אבל מעניין איך יישמו את זה.

שתי הכרזות: האחת על גוגל שהוסיפה את כלי התרגום לגוגל מסמכים והשניה לגבי הקמת מאגר מידע על האינטרנט של איגוד האינטרנט. מאגר המידע כזה ראוי אולי ליותר דגש מסתם טוויט. המאגר נועד כדי לרכז סטטיסטיקה ונתונים על פעילות באינטרנט הישראלי וישמש גופי מחקר, גופים עסקיים ועוד. איגוד האינטרנט מציע להגיש בקשות והצעות.

יש גם שירות לטוויטר שמבצע תרגום מיידי של טוויטים אתה כותב טוויט, והאפליקציה מתרגמת אותו לשפה רצויה ואז מפרסמת אותו. דבילי.

חבורה של פסיכים עושים לך ספאם לטוויטר? אולי תוכל להסתייע בכלי לזיהוי והסרת ספאמרים מחשבון הטוויטר שלך.

מכינים מצגת ומחפשים תמונות וקליפ-ארטס לשילוב במצגות או מסמכים? כאן תוכלו למצוא ספריה עם המוני תמונות וקליפ ארט להורדה.

מישהו פרץ לך לאתר, רדפת אחריו והוא הצליח לברוח? אין דבר תוכל לפרסם מודעת Wanted לאחר שתצרו קלסטרון שלו באמצעות אפליקציה אונליין ליצירת קלסטרונים. המערכת די פשוטה אבל ידידותית, לקחתי אותה לסיבוב ניסיון וזו התוצאה.

נמשיך לתכנים יחסית מעניינים

MyPlantID הוא אתר מאד יפה שעושה שימוש מגניב ביותר בגוגל מפות. האתר מסייע לך לקבל הגדרה עבור עץ, עליך להעלות תמונה ולסמן במפה את מיקום הצמח. הגולשים יעזרו לך להגדיר מאיזה סוג הוא. ניתן לחפש צמחים שהוגדרו באיזור שלך או לחפש אחר סוגי צמחים ועוד.

הגדר לי עץ

אותה תמונה ברזולוציה שונה יוצרת אשליה שמדובר בשתי תמונות שונות, של בחור ובחורה. בתמונה של הבחור רמת הניגודיות הוגדלה ואילו בזו של "הבחורה" הוקטנה.

בחור ובחורה?

מחקר חדש מצא כי להבדיל ממה שנהוג לחשוב, הבעות הפנים אינן גלובליות ובני תרבויות שונות יפרשו את אותה ההבעה, באופן שונה. האסייתים, למשל, יתמקדו בעיקר בעיניים בעוד מערביים יתרכזו בכל הפנים. האסייתים ייטו לפרש פחד כהפתעה וגועל ככעס. כמו כן, ישנם הבדלים בין הסמיילים, האמוטיקונים, בין בני תרבות המזרח למערב.

אמוטיקונים שונים בין המזרח למערב

איקאה מחליפה פונט לאחר הרבה שנים שבהם השתמשה בפונטים Futura ו-Century Schoolbook איקאה מחליפה את הפונטים בקטלוגים ל-Verdana כדי ליצור אחידות בין הפרינט לווב.

איקאה מחליפה פונט

הסנטור טד קנדי שמת לפני כשבוע היה מותיקי הרשת ובעל אתר אישי כבר משנת 1994.

kennedy-site-1996

נאסא השיקו את האתר אסטרואיד ווטש וחשבון טוויטר @asteroidwatch שמתריעים על עצמים המתקרבים לכדור הארץ.

astroid watch

אתר ה-Time ערך את רשימת חמישים האתרים הטובים ביותר לשנת 2009. האמת שמצאתי את זה די משעמם, אבל הייתי שמח לראות את Ynet או מישהו מקומי מתפתל בניסיון לייצר רשימה מקומית דומה לקראת ראש השנה.

אתם יודעים מה עצוב ברמות בהתייחס לבלוגרים אנונימיים ישראלים שהפכו פופולריים? שבסוף הם מתגלים כעיתונאים עם בלוג אנונימי. ב-CNN מביאים את סיפוריהם של בלוגרים אנונימים פופולריים מאד שזהותם נחשפה.

ונסיים בדברים מצחיקים, מוזרים ומטופשים

בשנת 1985 המגזין EBONY עשה פרוייקט והציג כיצד ידוענים יראו בשנת 2000. התחזית עבור מייקל ג'קסון מעלה גיחוך.יותר טוב ממייקל ג'קסון הוא הביצוע של להקת-האיש-אחד הזה עבור בילי ג'ין.

מייקל ג'קסון בשנת 2000

זה באמת מרשים. האבולוציה כולה באנימייטד גיף הכי מרשים שתראו כנראה ברשת.

אם אתה פושע, איפה יהיה המקום האחרון בו יחפשו אותך? מעניין עם הצליחו לתפוס את האנס הזה.

rapist-fail

האתר Worth100 מציב לגולשים אתגרי פוטושופ שונים בהם הם צריכים לשנות תמונות לפי הנחיות. אחד מאתגרי הפוטושופ האחרונים היה להוריד לידוענים את המכנסיים ולהשאיר את הסלבס בתחתונים.

סלבס בתחתונים

סרטים רבים מציגים עלילה שבקלות היתה יכולה להפתר תוך דקות במקום למשוך אותנו על פני סרט שלם של שעה וחצי. מאד אהבתי את המטריקס מתוך עלילות סרטים שהיו יכולות להיפתר תוך דקות.

search-the-one

ציירי רחוב נדרשים לתפוס במהירות את מהותה של הדמות אותה הם מציירים. הצייר הזה מאד מוכשר.

צייר מוכשר

כמה פעמים ביום אתם משתמשים בגוגל? כמה פעמים בחודש? בשנה? אז אתם בטח מכירים די טוב את הלוגו שלו. נניח וסכום כסעד כמה טוב אתם מכירים את הלוגו של גוגל.

גוגל לוגו

באיביי אפשר למצוא מציאות כגון פרוות עכברושים שנגזמה משישה עכברושים ויכולה לשמש להמון דברים (כפי שמתואר דף המוצר). גם באמזון יש מציאות, למשל עץ ריח לרכב עם אזהרה לא לאונן בזמן הנהיגה.

handzoff

לפעמים גם פסל במרכז העיר יכול להציג סצנה לא הגונה. מה עבר להם בראש, רשימה של 25 פסלים שהוצבו בתנוחות לא הגונות.

פסלים בתנוחות לא הגונות

The quick brown fox jumps over the lazy dog הוא משפט שבדרך כלל משתמשים בו כדי להציג טקסט ופונטים כיוון שהוא מכיל את כל אותיות ה- ABC. עד כמה שהמשפט נשמע חסר היגיון, הנה דווקא שועל זריז וחום שקופץ מעל כלב העצלן.

גירסאות מילוליות לשירים הם דבר נפלא, גם כשהם פחות מוצלחות כמו הגירסה המילולית של לוזר.

יצא לי לכתוב כאן וגם כאן על צחוקים עם שירות Google Suggest (שירות של גוגל המשלים את הנכתב בתיבת החיפוש לביטויים פופולריים שכנראה אותם התכוונת לחפש). הנה רשימה של עשר תוצאות מצחיקות שגוגל סג'סט מציע. למשל את הביטוי "Can Jes" גוגל ישלים ל-"can jesus microwave a burrito". למעשה זוהי שאלה תיאורתית פופולרית (שאצלנו מופיע בגרסה קצת שונה), ששואלת: האם ישו יכול לחמם במיקרוגל בוריטוס לחום כזה שהוא עצמו לא יוכל לאכול אותו? חבל שגוגל לא פשוט משיב אם כן או לא. עוד שעשוע עם Google Suggest הן ההוכחות שגוגל שונא חברות אחרות.

גוגל שונא חברות אחרות

מחקרים על סיסמאות שמשתמשים בוחרים, מתפרסמים כל העת. ידוע כי אחוז גדול מאד ממשתמשי המחשב חושבים דומה ובוחרים את אותן הסיסמאות. כאן ישנה אפליקציה שהיא חידון, כמה סיסמאות תוכל לנחש מהסיסמאות הפופולריות ביותר.

האתר הזה מטופש, הוא נועד עבור אנשים שמדביקים את הפנים שלהם עם סלוטיפ ומאפשר להם להעלות תמונות שלהם עם פנים מודבקות. (צריך להיות די טיפש כדי להעלות תמונה שזה הרקע שלה.)

פנים מודבקות

כשטוויטר למטה הוא אתר בדיחה ונראה כמו משהו שעידוק עלול להכין.

אם אלוהים נותן לך לימונים, תוכל להשתמש בו להמון דברים. האתר AltUse מאפשר לגולשים להציע שימושים אלנטרנטיביים לחפצים יום-יומיים, למשל לפירות שונים, משחת שיניים וחפצים שאפשר למצוא בבית.

שימושים אלטרנטיבים לחפצים יום-יומיים

אתר שמדרג ונותן סימנים בסולואים של סקסופון משנות השמונים. אני מסכים אם הרבה החלטות שלהם. הסולו שקיבל את הדירוג הגרוע הביותר הוא it must be love של Madness.

דירוג סולואים של סקסופון משנות השמונים

אני מאד אוהב חיקויים וגם מאד מקנא במי שיודע לעשות חיקויים. אחד מהחקיינים האהובים עלי הוא קווין ספייסי (כשרון הבמה פשוט נוזל לו מהאוזניים) שהביא סדרה של חיקויים מעולים ב-SNL. הנה קווין ספייסי עושה חיקויים ב-Inside The Actor's Studio.
אפרופו ITAS, SNL וחיקויים – את זה חייבים לראות.

איך יודעים שסדרת משטרה היא סדרת משטרה טובה? לפי כמות המשפטים הנדושים המופיעים בה. ג'ים קארי מרחיב.

איך להשיג יותר עוקבים? בן סטילר מבקש מריאן סיקרטס שיסדר לו יותר עוקבים בטוויטר.

נסי המפלצת מלוך נס נתפסה בגוגל ארת'. או שזו סירה.

נסי בגוגל ארת'

אירוע שנראה כייפי הוא קונצרט קאריוקי, הבמה ריקה והמופיעים הם הקהל.

הצלם Patrick Runte יצר סדרת תמונות של משחקי מחשב קלאסיים בעולם האמיתי.

משחקי מחשב בעולם האמיתי

תמונה בפליקר הפכה לסוג של MEME כשהגולשים "התלבשו" עליה והיא כבר נושאת קרוב ל-800 תגובות ועשרות הערות על התמונה.

flickr-meme

זוכרים את הפוסט על הסנאי שחוטף תמונה? אז הנה עז עז שחוטפת תמונה (ומספר גולשים הגיבו על הטוויט: עזוב את העז, מלאך המוות עומד ברקע!!)

עז ומלאך המוות חוטפים תמונה

לטוקבקיסטים ביטויים משלהם. מה היה אם הטוקבקיסטים היו נותנים שמות לסרטים

אם גולשי האינטרנט היו נותנים שמות לסרטים

לפני כמה שנים רץ באינטרנט סרטון של טריילר ערוך מחדש לסרט האימה הניצוץ, כאשר הפעם הוא מוצג כקדימון לדרמת משפחה חביבה. מאז הופיעו לא מעט טריילרים ערוכים מחדש כאשר שניים מוצלחים הם טריילר לסרט האימה גברת דאוטפייר ולסרט המתח מורט העצבים כשהארי פגש את סאלי.

ילד מבצע חניה במקביל. איזה תותח.

טוויטים הם בסופו של עניין משפטים קצרים. אם יאוחדו יוכלו ליצור את השיר הארוך בעולם.

אסור לתת רשימות של קישורים בלי להתייחסים לחתולים. הנה חתול שיושב על גב זקנה והנה חתול שמפריע לבעליו להקליד על המחשב. שתי הסיטואציות (חתול שמטפס עלי וחתול שמפריע לי לעבוד על המחשב) מאד מוכרות לי מהבית.

לסיום, כמה קישורים לא חשובים:

על זה אין יותר מדי מה לומר, פשוט בחור תופס מחשב נייד עם התחת. וזה בחור אחר מדגים גלישת מדרגות. זהו סרטון הדרכה איך להתאפר כמו ילדת אימו.

לסיום סיומות ולסיכום עניין הספאם ההבדל בין סוציאליזם לקפיטליזם.

קרא פוסטים נוספים בנושא זה:

שתף את הפוסט בטוויטר

16 תגובות »

 • מאת אדר:

  Loser הוא הגירסה המילולית של עצמו.
  אגב, אני גאה לומר שאני מסוגלת לדקלם גם את המילים של Loser וגם את It's The End Of The World As We Know It, ללא עזרים חיצוניים וברמת דיוק של 99 אחוז.

 • מאת שרון:

  אוף עשית לי חשק לצפות שוב בדוני דארקו.
  (שלא לומר: אלוהים אדירים. אם אתה הטווטת כל כך הרבה זה אומר שגם אני. ואולי אפילו עוד יותר. איזו מחשבה מטרידה)

 • מאת שוקי:

  אחלה פוסט. כנס לשלי (סתם סתם). אני רק רוצה לומר שגם אתה ושם שרון פרחתם במהלך הקמפיין (המטומטם כשלעצמו) של סמסונג ודי נהניתי לעקוב אחריכם. ובאופן כללי אתה מביא הרבה לינקים סבביים לגמרי (אמנם יש לך אופי חרא אבל אף אחד לא מושלם).

 • מאת מתן:

  פוסט נחמד ותודה על הלינק ל-http://www.aremysitesup.com
  חיפשתי שירות כזה זמן מה.

 • [...] שמים הרבה לינקים לדברים מגניבים שמוצאים ברשת. ארז אסף את כל הטוויטים שלו מן האתגר, לכדי רשימה שימושית ומעניינת להפליא. אצלי היו קצת יותר [...]

 • מאת שי שלוש:

  זה היה קמפיין קצת פסיכי. אבל בין לבין שמת לינק טוב לרזולוציות של המסך, כך שלפחות יצא לי משהו טוב מזה.

  תתחדש על הטלפון!!!

  שי

 • מאת ארד:

  (גילוי נאות, הפעילות של סמסונגלאקסי משותפת למקאן דיגיטל ודהפיוז'ן, החברה שאני מנהל)
  ארז, אין כמוך.
  הצלחתי לשרוד את הלילה ער עם הלינקים הלא יעילים בעליל שלך
  אגב, יצירת ערך (שלאו דווקא קשור) מסביב למותג זאת אחת מפעילויות השיחה היותר מוצלחות שאני מכיר במדיה החברתית. יש לזה דוגמא טובה במקום אחר (http://www.youtube.com/user/bk).
   
  שוקי, אם במקרה אני מכיר מישהו שרוצה לעשות SEO על המונח "קמפיין מטומטם" בגוגל, אתה חושב שתוכל לעזור לו? :)

 • מאת שוקי:

  מצטער ארד, אני מבין שזה לא נעים שאומרים לך שהקמפיין שלך מטומטם. תרשה לי לתקן: לא קמפיין מטומטם אלא קמפיין לא אפקטיבי. אני חושב שקהילת הטוויטר בישראל עדיין הרבה יותר מדי קטנה בשביל להצדיק את ההשקעה. אני בטוח שארז, שרון, יוסי ושאר המשתתפים לא היו ממליצים על קמפיין כזה בשלב הזה, לו היו נשאלים.

 • מאת זיגמונד:

  ארז,
  אל תבין אותי לא נכון, אני "בצד שלכם", לפחות בעניין התנהולתה של פינס140 בעקבות הפוסט של עו"ד פוקס  ב"חורים ברשת" ("התביעה" שלא הייתה) ומסע ההכפשה שיצא נגד המשתתפים בקמפיין של סמסונג גלקסי.
  אני לא כל כך מסכים אבל (וזו זכותך לשים קצוץ על מה שאני אומר), שלמנוע ממי מעובדיה או אנשיה של פינס140 להגיב הוא צעד שהייתי עושה במצבך, משתי סיבות:
  1. אתה שולל מהם בעצם את זכות התגובה, שהיא מוטמעת אוטומטית בבלוגים ונחשבת לאחד היתרונות הגדולים בתקשורת בין תאגידים לאנשים.
  2. כפי שאמרתי, זה הבלוג האישי שלך וכל ההחלטות נתונות לשיקולך האישי, אני ואתה יודעים מיהו ארז וולף ומה הוא עשה ברשת. לעומת זאת, מי שיבקר כאן בפעם הראשונה (אולי גם דרך פינס140) עלול לחשוב שלך יש מה להסתיר או שאתה "חושש" מתגובות שיסתרו את דבריך…אני ואתה יודעים שהמצב הפוך, וסביר להניח שכל נסיון להסביר את ההתנהלות של החברה רק ידגיש כמה נכונים דבריך ודבריו של שוקי בפוסט שהוא כתב.
  תתחדש על הפלאפון!
  זיגמונד
  (אגב, באיזה תוסף אתה משתמש לשדה התגובות?)

 • מאת הדרי:

  וואלה, תודה על הלינק ל
  תוכנה חינמית תעזור לשחזור מספר סידורי או קוד של תוכנה שמותקנת על המחשב.
  כאחד שאוטוטו צריך להחליף את הנייד לחדש לחלוטין ולהתקין עשרות תוכנות זה מציל נפשות כבר הורדתי והפעלתי וגיביתי התוצאה

 • מאת הדרי:

  טוב אז בהמשך לפוסט ההתלהבות הקודם–
  התוכנה העלתה בחכתה אחוז נמוך מאוד מהתוכנות המותקנות וגילתה את המפתחות…

 • מאת ליאור:

  אחלה טור אבל ארוךךךך :)
  יש לי 2 שאלות על האתר:
  1) המנגון תגובות שאני מגיב בו הוא מובנה ב WP או שמורידים אותו? ואם כן, אפשר קישור?
  2) האם יש אופציה שתעלה לאתר את התבנית שאתה משתמש בה מתורגמת?

  תודה,
  ליאור

 • מאת נמי:

  הולי שיט, הפוסט הזה היה כ"כ כיף.

 • מאת איתי בנר:

  הפוסט הזה אכן כיף :-)
  החיקויים של קווין ספייסי אדירים – נקרעתי מצחוק. אבל אתה מפנה שם לפוסט מלפני שנתיים שכל הקטעים ביוטיוב שהוא מפנה אליהם (סימפסונים, וויל פארל) כבר הוסרו מהרשת :-(

 • [...] גם בכינוי "מקשר חסר מנוח". יחד הם מילאו 48 שעות של מידע שימושי,  מידע לא כל כך שימושי, והרבה תמונות חתולים (כולם ביחד: [...]

הוסף תגובה!

עליך להיות מחובר כדי להוסיף תגובה.

125 queries in 0.288 seconds.