שיחה ההאקר Emad
11 באוגוסט 2012 – 21:50 | 31 תגובות

קבוצת ההאקרים הפועלת תחת שמו של אימעד מורניה, RememberEmad, ופרסמה כי פרצה לשרתי חברת ההוסטינג WebGate, פרסמה היום קובץ נוסף ובו כ-500 פרטים נוספים ובהם שמות משתמש וסיסמאות של אתרים שאוחסנו ב-WebGate. נראה כי העימות בן קבוצת …

המשך קריאה »
geek

חנון זה מגניב. תרבות החיים האינטרנטית-טכנולוגית-גאדג'טית. הדברים שמבדילים את הנערים מהגברים.

הרשת

סיפורים מהרשת, בעיקר זו הישראלית. מה קורה, מי קורה ולמה קורה.

וורדפרס

בעיקר תבניות מתורגמות לעברית ולפעמים דברים שקשורים לבלוגים ובלוגרים.

מערכות ניהול תוכן

על מערכות ניהול תוכן באינטרנט, בעיקר חינמיות ובעיקר בעברית. כלים לבניית אתרים, פורומים, גלריות ועוד.

פלטפורמות חברתיות

על רשתות חברתיות, כלים לבניית רשתות ופלטפורמות חברתיות וכל מה מכונה web 2.0

ראשי » הרשת

איך לגרום נזק ללקוחותיך – אתרי המפלגות

מאת Erez Wolf בתאריך 25 באוגוסט 2008 – 10:448 תגובות

הגולשים באתרי המפלגות קדימה, העבודה והליכוד לא צריכים לבוא בטענות אל המפלגות עצמן, אלא אל מי שנותנים להם שירותים באינטרנט (כלומר, בנוגע לתכנים לא עדכניים באתר הגולשים בהחלט צריכים לבוא בטענות אל המפלגות והמפלגות עצמן צריכות לבעוט בראש למי שנותן להן שירותים באינטרנט).

העבודה
לעבודה היה אתר ממש ממש טוב (יחסית). הרבה תוכן, ותיק, מסודר ומאורגן. ככה הוא היה נראה פעם:

הוא כבר לא נראה ככה. אני חושב שכבר שנה הוא לא נראה ככה אלא כך. כיום, על הדומיין קיים רק טופס בדיקת חברות (אשר זועק בבושה אל הגולש, Look away, I'm hideous. לא קיימות מילים בעברית לתאר את כיעורו)
אצלי הטופס עובד נכון ומוביל לדף שגיאה שזה בדיוק מה שעשה מי שהחליט להפנות את הדומיין אל הטופס.

תסריט אפשרי, החברה שבנתה את הטופס (אותה חברה שבדיוק באותו זמן בנתה את אתר שירות התעסוקה, אם אני זוכר נכון) כנראה "לא יכלה" לשים אותו על השרת של האתר המקורי, אז הפנו את הדומיין אל המיקום של הטופס.
האירוע הזה ממש פגע באתר של המפלגה שכרגע ירד למקום 5 בתוצאות החיפוש בגוגל על "העבודה" ויודעים מה קרה לכל התכנים שפעם היו באתר ופעם היו מאונדקסים בגוגל? מישהו רוצה לנחש?
בחיי, אני אומר את זה בצער כי בדקתי בזמנו את הנושא לעומק (בבחירות האחרונות), זה היה האתר המפלגתי הכי טוב מבחינת שליטה על תכנים פוליטים בחיפושים בגוגל. כיום אף עמוד לא מאונדקס. מישהו חייב להתעורר שם.

קדימה
אני אתעלם מאיך שהאתר של קדימה נראה. גם לא אתייחס לעובדה שאם לוחצים על הלוגו ב-Header (במטרה לחזור לדף הבית) מגיעים לכאן.
גם אפסח על הבאג המגניב בפיירפוקס (עליו כבר כתבתי לפני שנה בפוסט "מי מסתתר מאחרי אולמרט") שגורם לתמונה בסיפור המרכזי בדף הבית, להציג חצי מהתמונה שמתחתיה – מה שמספק רמיזות רבות משמעות, כמו למשל במצב הנוכחי בדף הבית. (ילדים, תנו כותרת לתמונה הבאה)

כאמור, על כל אלו לא רציתי לדבר. רציתי להציג איך מי שנותן למפלגה שירות יכול לגרום נזק בבת אחת לשלושה גופים.

אם נניח ונכנסתם לאתר המפלגה ולחצתם על בסרגל השמאלי על הכפתור "בדיקת חברות", אז בוודאי הגעתם לדף הזה.
תסתכלו בשורת הכתובת של הדף, אתם נמצאים כאן: http://priti.moonsite.co.il/kadima.aspx
מה לעזאזל זה צריך להיות? בואו נתחיל.
תמחקו את הדף הספציפי בכתובת, kadima.aspx, ונשאר לכם הסאב-דומיין שבו הדף יושב.
זו כנראה סביבת הפיתוח עבור אתר חנות הפרחים פריטי, חנות בחיפה שהאתר של פעיל.
מה התסריט האפשרי? נותן השירות, moosite (אני מניח, כי אצלם יושב הסאב-דומיין), בנה אפליקציה לבדיקת חברות עבור קדימה והיה צריך לשים אותה ברשת.
בשביל מה להתאמץ ולשים את זה תחת הדומיין של קדימה, או להתאמץ ולפתוח סאב-דומיין ולהפנות אליו כך שיראה כחלק מהאתר של קדימה (אפשר הרי לתת לסאב-דומיין DNS משלו), או להתאמץ ולפתוח לפחות סאב-דומיין עם השם kadima.
אפשר פשוט לדחוף את זה בסאב דומיין שכבר קיים, על השרת שבו עבדו על האתר של חנות הפרחים ההיא ובכך לעשות שירות לא טוב שמשליך גם על נותן השירות, גם על המפלגה וגם על חנות הפרחים שהיא מסכנה, מה רוצים ממנה.

הליכוד
כמעט בלי תוכן בדף הבית (מה שהגיוני, כי זו מפלגה כמעט בלי תוכן), אבל במעט הטקסט שיש הצליחו לשלב באמת יחסית הרבה משפחות פונטים, בצבעים שונים, גדלים שונים וריווחים שונים. הנה כמה מהם:

אולי מי שמכניס את התכנים לא רואה את זה בעצמו ולא מודע לבעיה של חוסר אחידות בסגנונות השונים בדף אחד (או באתר כולו). אני אעשה את מה שההוא שעשה הדרכה לזה שמפעיל את האתר שכח לעשות ואגיד: לפני שאתה מזין תכנים לאתר, תעתיק את זה קודם ל-notepad.

לסיכום אני רוצה להגיד את זה לשלושת המפלגות: אני לא יודע עם מי אתם עובדים (סתם, אני כן יודע), אבל הם גורמים לכם נזקים.

קרא פוסטים נוספים בנושא זה:

שתף את הפוסט בטוויטר

8 תגובות »

הוסף תגובה!

עליך להיות מחובר כדי להוסיף תגובה.

127 queries in 0.249 seconds.