שיחה ההאקר Emad
11 באוגוסט 2012 – 21:50 | 31 תגובות

קבוצת ההאקרים הפועלת תחת שמו של אימעד מורניה, RememberEmad, ופרסמה כי פרצה לשרתי חברת ההוסטינג WebGate, פרסמה היום קובץ נוסף ובו כ-500 פרטים נוספים ובהם שמות משתמש וסיסמאות של אתרים שאוחסנו ב-WebGate. נראה כי העימות בן קבוצת …

המשך קריאה »
geek

חנון זה מגניב. תרבות החיים האינטרנטית-טכנולוגית-גאדג'טית. הדברים שמבדילים את הנערים מהגברים.

הרשת

סיפורים מהרשת, בעיקר זו הישראלית. מה קורה, מי קורה ולמה קורה.

וורדפרס

בעיקר תבניות מתורגמות לעברית ולפעמים דברים שקשורים לבלוגים ובלוגרים.

מערכות ניהול תוכן

על מערכות ניהול תוכן באינטרנט, בעיקר חינמיות ובעיקר בעברית. כלים לבניית אתרים, פורומים, גלריות ועוד.

פלטפורמות חברתיות

על רשתות חברתיות, כלים לבניית רשתות ופלטפורמות חברתיות וכל מה מכונה web 2.0

ראשי » geek, הרשת

ביקור בספריה ומדריך כתובות אימייל

מאת Erez Wolf בתאריך 18 בינואר 2008 – 9:474 תגובות

יצאתי מביתי ושמתי פעמי אל ספריית הקיבוץ. כבר פחות קר בחוץ, הארנבונים מקפצים סביבי והמדשאות שוב נראות ירוקות, מתאוששת מגל הקור ומתחממות בשמש.
כדי להבהיר את עניין הארנבות, אחד מחברי הקיבוץ גידל זוג ליד ביתו ואלו ברחו לפני ארבע שנים. כעת, כל הקיבוץ מפוצץ בארנבות שבהחלט לא תורמות את חלקן לקהילה, אלא רוב היום מתסתובבות על הדשאים.
כך קורה שהבן אדם יוצא בבוקר מביתו, מביט על השמש היפה והשמים הכחולים, מביט על הדשאים הירוקים שמסביבו ועליהן ארנבות מקפצות בכל מקום וחושב לעצמו – לכל הרוחות, אני חי בארץ הטלאטאביז!  ואז הוא ממשיך אל הספריה לפני שתסגר.

אחרי שלקחתי ספר קריאה, החלטתי להציץ במדף "מחשבים" בספריית הקיבוץ ולא באופן מאד מפתיע, גיליתי שהספרים החדשים ביותר שם הם בערך משנת 1998. דילגתי על ספרי הקובול והפסקל ישר אל ספרי האינטרנט והנה אוצר. הספרנית אמרה שאני יכול לקחת אותם, הם כנראה אפילו לא רשומים במחשב. אז לקחתי.

"סקס ואינטרנט" משנת 1995 דווקא מענין אבל "מדריך האינטרנט הישראלי 96" זה כבר ספר של כבוד. הלוואי והייתי מופיע בו.

מדריך לכתובות מייל מדריך כתובות אימייל

המדריך, בשמו המלא, "Israel Interactive 96 – המדריך הראשון לאתרים וכתובות Email של מנויי אינטרנט בישראל" הוא כמו ספר טלפונים אבל לכתובות אימייל שיצא על ידי 'אנשים ומחשבים' ומעיד על עצמו שהוא "המדריך המקיף ביותר של משתמשי דואר אלקטרוני ואינטרנט בישראל" ועורכיו "מאמינים שמקומו של אינטראקטיב ישראל בכל בית ובכל משרד, כמו ספר טלפונים או מדריך פקס".
אז עכשיו יש אותו  בבית שלי ובחישוב גס, הוא מכיל בערך 3500 כתובות מייל. למדריך גם היה אתר שכבר לא קיים, אך בשנת 97 הוא היה נראה כך.

הרשומות מופיעות לפי שם המנויים וכוללות כתובת אינטרנט, כתובת בבית, טלפון, אתר (אם יש) ותפקיד. זה כמו למצוא מכתב בבקבוק מלפני 12 שנה, הרגשתי שאני חייב לענות למישהו ולראות אם המיילים עדיין עדכניים.
התחלתי לחפש ידוענים.
ממי הייתם מתחילים?
נכון, בדיוק מה שאני חיפשתי. אבל גדי לא שם. נעצבתי לגלות שגם כל שאר האושיות, הסבים והסבתות של האינטרנט לא שם. הבנתי שבעצם אני קורא מדריך טלפונים והפסקתי.

למעשה כן מצאתי שם אושיה, עידו אמין, "מעצב ברשת" כך נכתב. תיבת דואר, טלפון, ואתר: www.reshet.co.il/amin (אם כבר נכנסתם, כנסו גם לכאן – זה כולל Netscape enhanced!)

 מהיום, אני אוסף ספרים ישנים על האינטרנט, עד שנת 1997.

זוהי ההקדמה למדריך:
"אין ספק שהדואר האלקטרוני הוא היום הדרך המועדפת לתקשורת ולהפצת הודעות בשנות ה-90 בדומה לפקס בשנות ה-80'. להזכירכם, גם הפקס שנחשב אז לטכנולוגיה חדישה התקבל בספקנות ובחוסר אמון.
אנו מאמינים שהמדריך המודפס של כתובות דואר אלקטרוני ואתרים ישארלים, יסייע לקידום השימוש בדואר האלקטרוני. אנו רואים במדריך הכרזה על "עידן הדואר האלקטרוני", ומאמינים שמקומו של אינטראקטיב ישראל בכל בית ובכל משרד, כמו ספר טלפונים או מדריך פקס.

אינטראקטיב ישראל הוא המדריך המקיף ביותר של משתמשי דואר אלקטרוני ואינטרנט בישראל. מובן שאין הוא יכול לכלול הכל, אבל יש בו שיעור גבוה של משתמשים והוא יילך ויגדל במהדורות הבאות.

מחירי השירות ורמות הנקבעים על ידי ספקי האינטרנט מתחילים להתייצב, וכך יכול המשתמש לדבוק בספק אחק ולזכות ביתרונות של שימוש עקבי בכתובת דואר אלקטרוני ולאורך זמן."

קרא פוסטים נוספים בנושא זה:

שתף את הפוסט בטוויטר

4 תגובות »

 • מאת BoR|S:

  זה מצחיק, בזמנו מצאתי גם אני את הספר הזה בספרייה העירונית ולא ממש ידעתי למה שמישהו יזדקק לספר ספאם מוכן שרוב התיבות בו פשוט לא עובדות… נראה לי שאני צריך לבקר שוב בספרייה, אולי גם לי ישחק המזל ואמצא אי אילו מציאות מעניינות ואולי גם הספרייה שלי תהיה מוכנה לוותר עליהן.

 • מאת יגאל:

  מהספר 'עסקים במהירות המחשב / ביל גייטס (1999)':
  '…עמוד על כך שהתקשורת בארגון שלך תתנהל בדואר אלקטרוני, כדי שתוכל להגיב במהירות של רפלקס להתפתחויות חדשות
  …השתמש בכלים דיגיטליים בהם יוכלו המשתתפים לחלוק ידע ולהיעזר זה ברעיונותיו של זה – כל זאת בזמן אמת, גם אם הם נמצאים במקומות שונים בעולם…'

  אני גדלתי לתוך עולם שבו פריווילגיות כאלה הן מובנות מאליהן, מעניין לדעת איך עולם ללא פריווילגיות כאלה היה נראה, האם אפשר לייחס את הצמיחה הכלכלית המתמשכת בעולם בעשור האחרון לשיפור המשמעותי כל כך בתהליכים הארגוניים?

 • [...] והבעלים של Magento, מיכאל שעוד יוזכר בהמשך, גיל שמופיע במדריך האינטרנט הישראלי ועוד רבים וטובים. אני כבר מצפה לפגוש את המשתתפים [...]

 • מאת עוזי מנדל:

  אני מחפש כתובת אימייל של חבר

הוסף תגובה!

עליך להיות מחובר כדי להוסיף תגובה.

128 queries in 0.280 seconds.