שיחה ההאקר Emad
11 באוגוסט 2012 – 21:50 | 31 תגובות

קבוצת ההאקרים הפועלת תחת שמו של אימעד מורניה, RememberEmad, ופרסמה כי פרצה לשרתי חברת ההוסטינג WebGate, פרסמה היום קובץ נוסף ובו כ-500 פרטים נוספים ובהם שמות משתמש וסיסמאות של אתרים שאוחסנו ב-WebGate. נראה כי העימות בן קבוצת …

המשך קריאה »
geek

חנון זה מגניב. תרבות החיים האינטרנטית-טכנולוגית-גאדג'טית. הדברים שמבדילים את הנערים מהגברים.

הרשת

סיפורים מהרשת, בעיקר זו הישראלית. מה קורה, מי קורה ולמה קורה.

וורדפרס

בעיקר תבניות מתורגמות לעברית ולפעמים דברים שקשורים לבלוגים ובלוגרים.

מערכות ניהול תוכן

על מערכות ניהול תוכן באינטרנט, בעיקר חינמיות ובעיקר בעברית. כלים לבניית אתרים, פורומים, גלריות ועוד.

פלטפורמות חברתיות

על רשתות חברתיות, כלים לבניית רשתות ופלטפורמות חברתיות וכל מה מכונה web 2.0

ראשי » מדריכים, מערכות ניהול תוכן

סקרים

מאת Erez Wolf בתאריך 5 בספטמבר 2007 – 0:092 תגובות

טה טה טה, טה טאם טה טה?!?
טה טה!!
טה טה טה טה, טאם טאם, טה!

זו היא התבנית של כל פרסומות שאי פעם שנאתי – זה קשור ומיד אגיע אל זה.

במערכת ניהול תוכן רבות ניתן למצוא מערכות סקרים אשר מאפשרות ליצור סקר ברמה הפופולרית אך אינן מכילות מנגון הצבעה מאובטח או מערכת ליצירת שאלון מגוון ולכן נשארות ברמה הפופולרית בידורית ולא יכולות להוות פלטפורמה אמינה עבור צורך בהצבעה שיש לה משמעמות כלשהי לגבי החלטות.
אם כן, מה הטעם במערכת כזו שמציגה סקר על אורך המכנסיים שאתה לובש כעת?
למרות שבדרך כלל אני לא כותב על תוכן, אלא על כלים להצגת התוכן, הפעם אנסה להביע דעה גם על המהות ולא רק הטכנולוגיה:

אישית הם לא מוצאים חן בעיני, אך אני יכול לראות מספר סיבות טובות לשלב סקרים באתרי תוכן (או אתרי תדמית ואתרי מכירות), גם אם לכאורה הם נראים מיותרים.

א. אותו רעיון והפעם בצד שמאל
אתר תוכן בינוני או אתר תדמית מנסה להתמודד במגוון כלי אינטרנט עם רעיון מרכזי או מוצר ולהציג אותו במספר רמות לגולשים. חלק מהגולשים מתחברים למאמרים הארוכים, חלק לגלרית התמונות וחלק לוידאו… כל אלו הן פעמים רבות דרכים שונות לדבר על אותו ענין. סקר הוא עוד אחד מהכלים הרבים באתר שדרכם אפשר "לדבר על אותו עניין" בדרך אחרת.

ב. כניסה רכה אל נושאים קשים
סקר יכול לשמש כמבוא לדיון מעמיק, הוא מאפשר להעלות שאלות רציניות בעוקצנות לקראת התמודדות מקיפה יותר איתם בהמשך, כמעין אקדח המופיע במערכת הראשונה.

ג. שבירת דיסטאנס
בכל פעולה בה הגולש מקיים אינטרקציה פעילה עם האתר, המעורבות הרגשית שלו עם הרעיון או "המוצר" גדלה. לא בכל אתר ניתן או רצוי להפעיל פורום או תגובות הגולשים וכך, סקר קטן יכול לספק את אותה טיפה של פעילות אינטראקטיבית עם הגולש המנומנם.
הצבת שאלה לגולש (היושב מרוח בתוך כסא המחשב ומזיז בעצלנות את העכבר בתנועה עייפה) מאלצת אותו, גם אם לשבריר שניה, לעבור ממצב פאסיבי מצב ו"קדימה, תבדרו אותי" - אל מצב של מחשבה וקבלת החלטה (גם אם מדובר ב"מהו צבע העיניים של זוגתך?" וגם אם רק המוח שלו ענה אוטומטית לעצמו על התשובה). המחסום הדימיוני בין האתר והתוכן לבין הגולש נעלם לרגע ומעורבות הגולש באתר ובתכניו גדלה. אם הצלחנו לגרום לגולש להזיז את ידו הכבדה וללחוץ על אחת מהאפשרויות בסקר, כאילו שברנו את זכוכית המסך וצרפנו אותו אלינו.

ד. שפה שיווקית
אחד מסוגי הפרסומות השנוא עלי ביותר הוא הפרסומות המסתחבקות שמחליטות שהן ואני חברים וכך, מותר להן להגיד לי מה אני מרגיש, לקבוע מה אני רוצה וגם לספר לי איך להשיג את זה – בטח יש לז'אנר הזה כינוי ושם שאני לא מכיר. כמוזיקאי, אני נעלב מהתבנית הסינקופטית הקבועה והמשעממת שלהן:
טה טה טה, טה טאם טה טה?!?
טה טה!!
טה טה טה טה, טאם טאם, טה!

(מרגיש עייף ותשוש?!?
יש מוצא!!
טבליות וולפקס ואתה בריא!)

כצרכני תוכן אנו (אני) נוטים להתעלם מפרסומות כאלו. כאן, הסקר יכול לאפשר להציג את אותה שאלה וכוונה שיווקית אפשר לשאול באמצעות סקר באתר:
איך אתה מרגיש בסוף היום:
א. עייף ותשוש
ב. נשפך על הספה
ג. היום שלי רק מתחיל בסוף היום…

….כך, ניתן ליישם את אותו רעיון בדרך מעט יותר ליגיטימית עבור הגולש ופחות במבנה של "פרסומת", למרות שהמטרה זהה.

מערכת הסקרים אמנם אינה מספקת ערך מוסף מיידי לגולש, אך היא משמשת כעוד איזור בו הגולש מכיר ומתרועע עם התכנים באתר ולבעל האתר היא מספקת אמצעי להכוונה ולרענון האופן בו מוצגים התכנים באתר.

קרא פוסטים נוספים בנושא זה:

שתף את הפוסט בטוויטר

2 תגובות »

  • מאת Nice2Heb:

    במערכת כמו PHP-Fusion ניתן להגדיר שמערכת הסקרים תיתן אפשרות להצביע רק למשתמשים רשומים וכל משתמש יכול להצביע פעם אחת בלבד.

    עכשיו כל שנותר לבדוק זה שהרישום יתבצע כהלכה. לצורך כך ניתן להגדיר את האימותים הנדרשים (תלוי במקדם בהטחון הנדרש) מאימות דוא"ל, דרך אימות טלפוני, וכלה ברישום בדואר…

  • מאת וולף ארז:

    במקרה כזה, כמו ב-php Fusion, זה הופך להיות ענין של ניהול סקרים. אני כיוונתי יותר לפעמים בהם הסקר הוא לא "סקר אמיתי" ובכל זאת יש בו טעם.

הוסף תגובה!

עליך להיות מחובר כדי להוסיף תגובה.

122 queries in 0.253 seconds.