שיחה ההאקר Emad
11 באוגוסט 2012 – 21:50 | 31 תגובות

קבוצת ההאקרים הפועלת תחת שמו של אימעד מורניה, RememberEmad, ופרסמה כי פרצה לשרתי חברת ההוסטינג WebGate, פרסמה היום קובץ נוסף ובו כ-500 פרטים נוספים ובהם שמות משתמש וסיסמאות של אתרים שאוחסנו ב-WebGate. נראה כי העימות בן קבוצת …

המשך קריאה »
geek

חנון זה מגניב. תרבות החיים האינטרנטית-טכנולוגית-גאדג'טית. הדברים שמבדילים את הנערים מהגברים.

הרשת

סיפורים מהרשת, בעיקר זו הישראלית. מה קורה, מי קורה ולמה קורה.

וורדפרס

בעיקר תבניות מתורגמות לעברית ולפעמים דברים שקשורים לבלוגים ובלוגרים.

מערכות ניהול תוכן

על מערכות ניהול תוכן באינטרנט, בעיקר חינמיות ובעיקר בעברית. כלים לבניית אתרים, פורומים, גלריות ועוד.

פלטפורמות חברתיות

על רשתות חברתיות, כלים לבניית רשתות ופלטפורמות חברתיות וכל מה מכונה web 2.0

ראשי » הרשת, פלטפורמות חברתיות

מעבר של בלוגים לפלטפורמה חדשה – מה יקרה לסינמסקופ

מאת Erez Wolf בתאריך 28 בנובמבר 2008 – 19:0215 תגובות

פתיח: אני בעד המיזם החדש של גדי שמשון ופרטנר, אז שלא יובן ההפך מהדברים הבאים. אני באמת מקווה שיצליח להם ושזה יהפוך למודל טוב. אני אמנם מאד סקפטי, אך מאד אשמח אם כולם שם יזכו לעושר ואושר.
לת'כלס ->

מכירים את יאיר רוה? יאיר הוא בעל הבלוג סינמסקופ, 'בלוג הקולנוע המוביל בארץ' ויש אומרים שיתכן שאחד מהבלוגים הפופולארים ביותר בארץ. הוא גם מאד נחמד.
כפי שפורסם בהודעה לעיתונות יאיר רוה מצטרף לנבחרת הבלוגרים שיכתבו בפורטל הבידור Orange Time (אפצ'ה בלוגים/הפרויקט של גדי שמשון)

אני לא יודע מה כתוב בהודעה המקורית לעיתונות, אבל קראתי את השורות ואת בין השורות בוואלה וכתוב שם כך:

..במסגרת זו יעברו ל-orange מספר בלוגים מוכרים…יקבלו על כך תשלום, ובשל כך יאלצו לוותר על הפלטפורמות הקיימות

החלטתי להבין מה בדיוק אומר: יעברו ל-Orange ויאלצו לוותר על הפלטפורמות הקיימות. האם הכוונה היא שהם סוגרים את הבלוג הקיים ומעבירים את התכנים שלו לפלטפורמה החדשה ? אם כן, אז וואו - זה צעד מאד קיצוני.

אני הקטן, עם יכולת ההבנה האישית שלי, הבנתי מקריאת הידיעות ב-ICE ובוואלה שהבלוגרים אכן מעבירים בלוגים קיימים ופעילים אל המיזם החדש (כי זה בעצם מה שנכתב שם):

הידיעות בוואלה ואייס - מה אתם מבינים מזה?

הידיעות בוואלה ואייס - מה אתם מבינים מזה?

יאיר רוה יסקר במסגרת הבלוג שלו, ’סינמסקופ’, את כל מה שחדש בעולמות הקולנוע…
המוזיקאי והשדרן בועז כהן, … עוקב בבלוג שלו, ’רעש’ אחר כל מה שחשוב, מעניין ומרגש בעולם המוסיקה…
הבלוג "ממתקים" של עידו קינן יאלץ לעזוב את הפלטפורמה הקיימת ולעבור לפלטפורמה חדשה.

גם אתם הבנתם מהטקסטים אלו שכל חמשת הבלוגרים הוותיקים יסגרו את הבלוגים שלהם ויעבירו אותם לפטפורמה החדשה? אם כן הגזמתם, זה ממש לא מה שהולך להיות.
בהודעה בבלוג של גדי נמסר שהוא יכתוב בלוג משותף עם שאר הכותבים. בוואלה נכתב שעידו לא יעביר את חדר404 אלא יכתוב בלוג שלמרות שלפי הניסוח נשמע שמדובר בבלוג ותיק שיאלץ לעבור פלטפורמה, הבלוג ממתקים עדיין לא קיים.

גם בועז כהן, ש"עוקב בבלוג שלו 'רעש'" עדיין לא עוקב בו, כי הבלוג הזה עדיין לא קיים. בהודעה לעיתונות שמופיעה בבלוג של גדי, הניסוח כמעט זהה, אלא שהשם של הבלוג, 'רעש', הושמט ובכך המשפט הופך להיות לא מטעה ואפילו נכון מבחנית מימד ורצף הזמן הקוסמי (אם מייחסים אותו ללונדון קולינג, בלוג קיים של כהן) אבל אני מניח שבועז לא יסגור ויעביר את הבלוג שלו 'לונדון קולינג' מ'רשימות' לפלטפורמה החדשה.

אז מי כן יסגור את הבלוג ויעביר את התכנים? למעשה אלו כנראה דבורית שרגל (ולווטאנדרגרואנד, הבלוג בדה-מרקר), ויאיר רוה.

מבין שני אלו, הבלוג של דבורית כנראה לא יספוג מהלומה קשה מהמעבר היות והתכנים הישנים שבו שווים לחדשות של אתמול (היות והם עוסקים בחדשות של אתמול).
לעומת זאת, ליאיר רוה והבלוג סינמסקופ זו יכולה להיות מכה אנושה.

ברור שזו החלטה של יאיר והוא מקבל עליה כסף אבל זה צעד מאד כבד שיכול להרוג את המותג/מוצר/בלוג וצעד שבולט בקיצוניותו על רקע היותו היחיד שבעצם באמת לוקח כאן סיכון עם נכס בלוגי קיים. יאיר, אם לא קיבלת יופי של כסף בשביל זה, אולי אתה קצת פראייר. אולי זה צעד נהדר. מומחי אינטרנט יכולים לייעץ במקרה כזה מה נכון לעשות.

אם יאיר היה שואל את חבריו לפרויקט החדש, אני לא יודע איזו עיצה הם היו נותנים לו בנושא זה. גדי ועידו אנשי אינטרנט מנוסים מאד ויודעים בוודאי מה מעבר כזה יכול לגרום לבלוג. גם דבורית שהעבירה שלושה כוכבים מישראבלוג לתפוז יודעת מה קרה להם. לפרטנר אני משער שמענין את התחת מה יקרה לבלוג של יאיר.

אז ביקשתי אני את התשובה הזאת מגדי ועידו (כי חשבתי שעידו הוא סוג של עורך את האתר) וכתבתי אליהם (קצת נתתי לרגש להשתלט עלי וכנראה היתה טעות):
האם אתם יכולים להסתכל ליאיר רוה בעיניים ולהגיד לו שלהעביר את הבלוג שלו (אחד מהפופולאריים בארץ) לפלטפורמה אחרת זה דבר נכון? (ובהתחשב בכך שאתם לא עושים את זה בעצמכם).
ברור לי שזו החלטה שלו והוא מקבל על זה תשלום, אבל האם לדעתכם זה צעד נכון מבחינתו?

תגובת גדי:

"אני כעיקרון לא עונה לשאלות שנוקטות לשון של "האם אתם יכולים להסתכל בעיניים".  מה גם שאני מעדיף תמיד להסתכל לו על הטוסיק.
טוסיק בגלמה: http://www.youtube.com/watch?v=-Hw1Qezz8QU&eurl=http://zroob.com/"

לעידו לא היה משהו נוסף להגיד.

תודה על התגובה. (אגב, אני רואה לפי הקישור שאת היוטיוב המפגר הזה ראית אצל זרובבלה, אולי כדאי לשכנע גם אותה להעביר את הבלוג שלה לפרטנר, זה לא ישנה מבחינתה כי אחרי שהיא העבירה את הבלוג שלה לפלטפורמה חדשה, הוא בכל מקרה סוס מת)

מצד שני ולמרות כל הנרמז פה, יכול להיות שזה צעד מצויין מבחינת בלוג קיים שייתכן וירוויח חשיפה גדולה יותר ויפרח בפלטפורמה חדשה. הימור.

בקיצור, מה אני אגיד לך יאיר… אין לי מושג למה אתה עושה את זה, אבל באמת שיהיה בהצלחה לכולם.

קרא פוסטים נוספים בנושא זה:

שתף את הפוסט בטוויטר

15 תגובות »

 • מאת ארז וולף:

  לא יעזור לכם. אפצ'ה זה יהיה.

 • מאת בועז כהן:

  1
  אם מתעקשים, אפשר לכתוב את זה גם ככה:
  אף טסה בלוגים

  2
  לונדון קולינג לא עובר ולא ייסגר. הוא נשאר ב"רשימות" כפי שכתבתי במפורש
  בהודעתי
  http://www.notes.co.il/boaz/49846.asp

  3
  …אבל על מוזיקה אני אכתוב אך ורק ב"רעש", הבלוג החדש – וזה בעצם סוג של מעבר.
  לא יהיו תכנים מקבילים.
  "לונדון קולינג" ימשיך להוות בית חם להמון נושאים ואחותם – אבל "רעש" יהיה בלוג
  המוזיקה שלי, כמו ש"סינמסקופ" הוא בלוג הקולנוע של יאיר

  בועז

 • מאת ארז וולף:

  בועז, תודה על התגובה. היית מסכים להעביר את לונדון-קולינג, לפלטפורמה החדשה?

 • מאת בועז כהן:

  זו שאלה היפותטית, שאין כל-כך טעם להתייחס אליה.   גם "לונדון קולינג", כפלטפורמה בלוגרית, שייך לרשימות אבל הטקסטים שבו שייכים לי. שים לב מה כתוב בתחתית הבלוג
  כל הזכויות שמורות לבועז כהן.

  ולעומת זאת, "רעש" הוא בלוג חדש, שיוקדש למוזיקה ובו אכתוב מדי יום ביומו על מוזיקה.  ב"לונדון קולינג" אני לא אכתוב על מוזיקה. 

  במילים פשוטות: אני משכיר את שירותי הכתיבה שלי בתחום המוזיקה לפרטנר / אורנג', ממש כפי שהשכרתי אותם בעבר למעריב והארץ וגלובס וידיעות אחרונות וערוץ הבידור הישראלי (ובעצם למי לא).

  (-:

 • מאת אלי שגב:

  לא מן הנמנע שמר רוה לא יצטרך להעלים את הבלוג הקיים, וממנו פשוט לקשר לבלוג החדש.
  זה שהיו גאונים שכשעברו מישארבלוג לתפוז החליטו למחוק את כל החומר שלהם לא מעיד על רוה דבר, ביחוד כשהוא ודבורית חברים טובים ואנחנו יודעים שדבורית התנסתה במעבר פלטפורמות תוך שימור היסטורי.

  ואגב זרובבלה :) אני חולק על הדעה כי סוסה מת. הפעם אליזרין חכמה יותר, וממשיכה לכתוב פוסטים בתפוז, תוך שהיא מקדמת בלהט את "זרוב.קום". היא גם עורכת קמפיין ויראלי מענין, שבו היא מעלה קליפים משונים ליוטיוב שאינם חוסכים בהומור המשונה שלה (אני מחבב מאד את קליפ ה"איך צילמנו אותי ממש ממש מלוכלכת").

  נ.ב. יש תקלה טקסטואלית בחלון הכנסת קישור של כתיבת תגובה אצלך :)

 • מאת בועז כהן:

  ונסכם:

  מדובר בבלוג. על כל המשתמע מכך.

  אני בלוגר שיכתוב בלוג מוזיקה בשם "רעש" בבית אורנג'. מה שאומר שגם אגיב שם, בבלוג,  ואחבר את הקוראים לשיחה בתחום המוזיקה ברשת ובכלל, וכו'.

  שתהיה שבת שלום.

 • מאת ארז וולף:

  בועז, לא שאלתי על הבדלים בין בלוג עצמאי לבלוג לא עצמאי – אלא ניסיתי לחדד תחושה של איבוד עשרות או מאות בלוגים וקהילה גדולה של קוראים שנבנו במשך זמן רב, על ידי מעבר מפלטפורמה קיימת פלטפורמה חדשה.

  אלי, זרובבלה חוסלה – לפחות מה שהיה פעם זרובבלה. בין הפעילות האיטרנטית שאליזרין מנסה כרגע ליצור לבין התופעה שהיתה פעם זרובבלה אין רצף, זה פשוט משהו חדש. יש אולי אפילו סיכוי שהיא תצליח להרים את עצמה, היות ולא נראה שנשאר עוד איפה לטעות.
  (לדעתי, היא צריכה לתת למישהו אחר לבנות אותה באינטרנט)

 • מאת אלי שגב:

  That's harsh…
  אל תשכח שחוץ מהיותה זרובבלה, אליזרין היא גם בת-אדם, שהתבגרה קצת מהיותה ילדה בת 18 לפני צבא וכותבת, לאישה בת 22-23 אחרי צבא, עבודה, דריסה בידי משרד פרסום ענק ולימודים… שכותבת.

 • מאת ארז וולף:

  מבחינתי זה בלה-בלה-בלה שלא מעניינת אותי לבלה-בלה-בלה טיפה יותר מבוגרת שלא מעניינת אותי.

 • מאת צפריר:

  בשביל לבלבל עוד יותר, יאיר כותב אצלו:

  ומה זה באמת אומר? תכל’ס, כלום. הכל כרגיל. בעוד שבוע-שבועיים-שלושה-ארבעה, כשהאתר של אורנג’ יושק, תתעוררו בוקר אחד ותגלו שהעיצוב של “סינמסקופ” השתנה קצת. הרקע הירקרק, שבימים הראשונים להשקת הבלוג קוראים רבים ניסו להניא אותי ממנו כי הוא נראה “חולה”, יעלם. כל השאר ישאר בדיוק אותו דבר. בין פוסט אחד לשלושה (או חמישה) ביום. כל מה שקשור בקולנוע. וגם דברים שלא קשורים בקולנוע. כל מה שמתקיים כבר כמעט שלוש שנים, ימשיך. בהבדל אחד: זה כבר לא יהיה הובי. עכשיו זו כבר עבודה. זו תהיה הפעם הראשונה שאקבל שכר כדי לכתוב את הבלוג. עד כה הבלוג היה נגזרת לעבודותיי בעיתונות ומבחינה כלכלית הפרסום של גוגל בראש העמוד הצליח, באדיבותכם, לממן את עלויות האיחסון ב”סוויטהום”. כך שלפחות לא הפסדתי כסף על הבלוג, ואת זמני עליו תרמתי בשמחה ומתוך אמונה ושליחות. אמונה בזה שאת זה אני אעשה כנראה כבר תמיד, בחינם או בכסף.

  (והtinyMCE לתגובות ממש לא זורם)

 • מאת דרומי:

  נראה לי שאתה פוטר את המקרה של דבורית יותר מדי בקלות. המעבר של יאיר רוה דומה יותר למעבר של דבורית מאשר לזה של אליזרין, לדעתי.
  זרובבלה הייתה חלק מקהילת ישראבלוג. הקוראים שלה באו מהקהילה, והרבה מהפופולריות שלה באה מזה שהיא הייתה פופולרית – קוראים שבאו מזה שהיא הופיעה קבוע בבלוגים הנקראים, למשל. המעבר שלה לתפוז היה בעייתי, לדעתי, גם בגלל שהקהילה של תפוז היא לא הקהילה של ישראבלוג, והיא מתאימה פחות לכתיבה של זרובבלה.
  דבורית, לעומת זאת, לא מתבססת על הקהילה של הקוראים בפלטפורמה שלה. אנשים שמתעניינים בביקורת התקשורת קוראים אותה, בגלל שהיא דבורית ולא בגלל שהיא בישראבלוג או בדה מרקר (היא מקבלת קוראים מהקהילה, אין ספק, אבל זה לא העיקר). בגלל זה המעבר לא פגע בה.
  יאיר – שכותב בבלוג עצמאי – לא יפגע מהיעדר הקהילה, כי אין לו כזו (במובן הזה). אנשים מגיעים במיוחד ל-cinemascope.co.il כדי לקרוא אותו. העובדה שהם צריכים להכניס כתובת אחרת בדפדפן, או לעדכן את קורא הרסס שלהם, לא אמורה להשפיע במיוחד. יהיה איזשהו אובדן קוראים, אבל לא נראה לי שהוא יהיה משמעותי.
  יותר מזה – אם אפשר לשפוט את קהל היעד של הבלוגיה של אורנג' על סמך הכותבים שהם גייסו, נראה שזה עשוי לספק ליאיר הזדמנות להחשף לקוראים חדשים דווקא.

 • מאת ארז וולף:

  דרומי אני מקבל את מה שאתה אומר, אך יש שאלה אחת נוספת, אם יאיר מעביר את התכנים שלו ואת הבלוג שלו שעליהם הוא עבד במשך זמן רב לפלטפורמה חדשה – של מי תהיה הבעלות מעתה על התכנים (החדשים והישנים) והבעלות על הבלוג/מותג ?

 • מאת דרומי:

  בכל הפלטפורמות הגדולות שיש כיום – ישרא, תפוז, דה מרקר, רשימות, בלוגלי – הזכויות על התוכן הן של הכותב. במקרה הכי גרוע, הפלטפורמה דורשת אישור להשתמש גם היא בתוכן, אבל לא מונעת את זה מהכותב.
  לא נראה לי שזה מה שיעצור את יאיר.

 • מאת ינאי:

  תודה!

הוסף תגובה!

עליך להיות מחובר כדי להוסיף תגובה.

128 queries in 0.310 seconds.